Ja ku mund të përfundojë Lewandowski – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja ku mund të përfundojë Lewandowski

16:44 | 17 Tetor 2021

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, është një nga lojtarët më të mirë në botë dhe 2022 mund të jetë viti kur ne do ta shohim atë të ndryshojë klub që kur u largua nga Dortmund për t’u bashkuar me gjigantin gjerman.

Polaku është një nga pozicionet më të mira për të fituar Topin e Artë, të cilin ai do ta kishte arritur tashmë në vitin 2020, pa asnjë dyshim, nëse çmimi do të ishte dhënë përfundimisht. Tani janë tre skuadra që ëndërrojnë të marrin yllin polak,përcjell ORAinfo.

– Manchester City: Ekipi i Guardiolës ka nevojë për një ‘9’ të cilësisë që kombinohet me madhështinë e skuadrës blu dhe Lewandowski është i duhuri për të. Një sulmues që bie në dashuri me trajnerin katalanas, i cili e njeh atë në mënyrë perfekte dhe e di se ai nuk është vetëm një golashënues, por se ai është gjithashtu një lojtar që do të përshtatej në mënyrë perfekte në futbollin e tij. City gjithashtu ka aftësinë paguese për të ofruar një shumë të mirë që mund të kënaqë Bayern.

– Real Madrid: Disa orë më parë, ne ishim gjithashtu të vetëdijshëm se futbollisti polak do t’i ishte ofruar klubit të bardhë. Është e vërtetë se ylli i skuadrës bavareze ka dëgjuar për Madridin në disa raste dhe ky mund të jetë viti në të cilin ata morën shërbimet e tij, edhe pse ai do të duhej të përshtatet në një tjetërsim pa të cilin Karim Benzema nuk mund të bëjë.

– Liverpool: Duke pasur parasysh largimin e mundshëm të Salah, i cili është në proces rinovimi, si dhe spekulimet, Lewandowski mund të jetë ai që nuk do të humbasë golin dhe cilësinë që egjiptiani u jep “të kuqve”.

Edhe pse ata janë lojtarë shumë të ndryshëm, të dy janë shumë të rëndësishëm në sulm dhe ai ka miratimin e Klopp, i cili do të mirëpriste ardhjen e Polit./ORAinfo/

Komento: