Ja kur do të luhet “El Clasico” e parë këtë sezon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja kur do të luhet “El Clasico” e parë këtë sezon

20:48 | 26 Shtator 2022

‘Clasico’ e parë e sezonit në La Liga do të zhvillohet më 16 tetor, të dielën, në orën 16:15 CEST. “DAZN”, platforma e transmetimit të shumë ndeshjeve të këtij sezoni në La Liga, e kanë konfirmuar përmes rrjeteve të tyre sociale.

Tashmë dihej se përplasja do të ndodhte në fundjavën e datës 16; ajo që mbeti për t’u sqaruar ishte edhe dita specifike edhe ora. Nuk vonoi shumë që në internet u shfaqën ankesa, ku fansat u mërzitën që përplasja nuk do të ndodhte në mbrëmje, siç ka ndodhur në të kaluarën, përcjell ORAinfo.

Deri atëherë, për më tepër, do të jenë luajtur katër xhiro të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve dhe Botërori në Katar do të jetë afër. Në fakt, një lojtar që, pa ndonjë surprizë, do të humbasë ndeshjen dhe që shpreson të përfaqësojë kombëtaren e tij në Katar është Ronald Araujo, i cili vuan nga një heqje e tendinit aduktor të gjatë në kofshën e djathtë./ORAinfo/

Komento: