Ja për sa kohë do t”i mungojë Hernandez Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja për sa kohë do t”i mungojë Hernandez Milanit

22:42 | 13 Tetor 2021

AC Milan do të jetë pa Theo Hernandez për të paktën dy ndeshjet e ardhshme dhe kjo do të thotë se një mundësi u është paraqitur lojtarëve të tjerë.

Calciomercato raporton se mbrojtësi francez do të humbasë të paktën dy ndeshje: atë të shtunën kundër Hellas Verona dhe atë të martën e ardhshme kundër Portos i cili është i madh për çdo shpresë për të kaluar fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, me një sy në fundjavën e ardhshme kundër Bolonjës ku mund të kthehet , por ai gjithashtu mund ta humbasë atë,përcjell ORAinfo.

Për sa i përket zëvendësimit të tij, Fodé Ballo-Touré është zgjedhja e parë pasi ai mbërriti nga Monako për 4.2 milionë euro plus 500 mijë euro bonuse gjatë verës, në kërkim të një vrulli pas një fillimi të qetë. Ai deri më tani ka bërë paraqitje kundër Lazio, Venecia, Atalanta dhe Atletico Madrid, duke fituar 112 minuta.

Davide Calabria mund të gjente hapësirë në të majtë siç kishte bërë në raste emergjence dhe më pas Pierre Kalulu do të hynte, por edhe në këtë rast do të mbetej një ide e largët./ORAinfo/

Komento: