Ja si dukej dikur njëra ndër rrugët më të njohura në Prishtinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja si dukej dikur njëra ndër rrugët më të njohura në Prishtinë

11:24 | 05 Tetor 2019

Kështu dukej dikur dhe tani njëra ndër rrugët më të njohura në Prishtinë.

Kështu dukej dikur dhe tani njëra ndër rrugët më të njohura në Prishtinë: Vetëm një objekt i shekullit 18 ka mbijetuar

Në një fanpage në Facebook është publikuar një fotografi e vjetër e rrugës ‘Tringë Smajli’ në Prishtinë, ku shihet se si ka qenë më parë kjo rrugë dhe si është sot, shkruan Gazeta Metro.

Rruga ‘Tringë Smajli’ është njëra ndër rrugët më të frekuentuara dhe më të njohura në Prishtinë. Kjo pasi në këtë rrugë ka biznese, hotele luksoze dhe bare të njohura.

Në një fanepage të Facebook’ut të quajtur ‘Dreni për Prishtinë’, janë publikuar dy fotografi të rrugës ‘Tringë Smajli’.

Fotografi bardhë e zi është fotografi shumë e vjetër e kësaj rruge, ku shihet se si ka qenë më parë.

Ndërsa në fotografinë e tanishme shihet se vetëm një objekt ka mbijetuar tash e disa vite në këtë rrugë dhe ka disa dallime.

Objekti i mbijetuar njihet si shtëpia e Luan Rudit dhe i përket fundit të shekullit 18’të.

Komento: