Juventus po e shet yllin e madh në Angli – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus po e shet yllin e madh në Angli

21:39 | 25 Dhjetor 2019

Juventus presin një ofertë nga League Leicester City për mbrojtësin jashtë favorit Daniele Rugani në afatin kalimtar të janarit.

25-vjeçari është lidhur me një largim nga klubi me qendër në Torino, pasi nuk arriti të sigurojë vendin e tij në fillimin XI që nga ardhja e Matthijs de Ligt nga klubi holandez Ajax për një tarifë transferimi të raportuar prej 75 milion € në dritarja e transferimit të verës,përcjell ORAinfo.

Ka pasur raporte interesi nga Leicester në Ruganin pasi ata vazhdojnë të kërkojnë një zëvendësim të Harry Maguire i cili iu bashkua rivalëve të ligës Manchester United gjatë verës.

Sa i përket raportit të fundit, hierarkia e Juve tani është duke pritur për një ofertë zyrtare nga Dhelprat në javët e ardhshme dhe ata janë gati të lejojnë lojtarin të largohet në dritaren e transferimit të mesit të sezonit./ORAinfo/

Komento: