Juventusi po e ‘rrëmben’ yllin e madh, vjen super-lajmi për tifozët e skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventusi po e ‘rrëmben’ yllin e madh, vjen super-lajmi për tifozët e skuadrës

20:40 | 24 Dhjetor 2019

Skuadra e Juventusit duket se po bëhet me një super-lojtar.

Një luftë e madhe është duke u bërë në mes të Juventusit dhe Manchester United për sulmuesin e Red Bull Salzburg

Sipas Corriere dello Sport, Juventusi është më afër se gjiganti anglez për Halland.

E njëjta media ka thënë se Juventus do të paguajë për Erling Haaland 30 milionë euro.

Sulmuesi 19 vjeçar është njëri prej sulmuesve më të talentuar në Europë dhe pavarësisht se ai është afër juventinëve, pritet të këtë konkurrencë edhe nga top skuadrat tjera europiane.

Komento: