Juventusi publikon listën e lojtarëve për “Trofeo Berlusconi”, mungon Ronaldo – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventusi publikon listën e lojtarëve për “Trofeo Berlusconi”, mungon Ronaldo

14:52 | 31 Korrik 2021

Juventusi publikon listën e lojtarëve për “Trofeo Berlusconi”.

Cristiano Ronaldo nuk do të marrë pjesë në turneun parasezonal, “Trofeo Berlusconi”.

Juventusi do të marrë pjesë në turneun parasezonal ku do të ndeshet me Monzan në kuadër të “Trofeo Berlusconi”.

Mirëpo, “Bianconerët” duhet ta bëjnë këtë gjë pa yllin e tyre, Cristiano Ronaldon.

Ronaldo sapo është rikthyer në Juventus pas pushimeve dhe siç duket do t’i vazhdojë ato edhe pak, pasi ai nuk është grumbulluar për ndeshjet e këtij turneu nga Massimiliano Allegri.

Më poshtë gjeni listën e plotë të ljotarëve të ftuar nga Allegri.

I CONVOCATI

Wojciech Szczesny

Mattia Perin

Carlo Pinsoglio

Mattia De Sciglio

Matthijs de Ligt

Luca Pellegrini

Daniele Rugani

Merih Demiral

Radu Dragusin

Koni De Winter

Albian Hajdari

Aaron Ramsey

Adrien Rabiot

Nicolò Fagioli

Filippo Ranocchia

Fabio Miretti

Daouda Peeters

Dejan Kulusevski

Marley Akè

Felix Correia

Matias Soulè

Andrea Brighenti

Alejandro Marques

Komento: