Kane befason me vendimin e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kane befason me vendimin e fundit

17:31 | 16 Shtator 2021

Harry Kane, do të ishte i hapur për nënshkrimin e një zgjatjeje në Tottenham nëse oferta përfshin një klauzolë lirimi, zbulon Eurosport.

Një rezultat i tillë dikur dukej një zhvillim i pamundur, por me Manchester City që tani thuhet se ka hequr dorë nga ndjekja e tyre, ai mund të dëshirojë të sigurojë një rritje pagash si një masë sigurie në rast se vlera e tij e tregut do të zvogëlohej, përcjell ORAinfo.

Me një klauzolë lirimi, ai nuk do të mbahej më nga Spurs kundër dëshirës së tij. Sidoqoftë, kryetari Daniel Levy thuhet se e urren konceptin e klauzolave të lirimit dhe mund të jetë e vështirë të bindet kjo ofertë./ORAinfo/

Komento: