Kaq kushton pjata – këto janë patatet e skuqura më të shtrenjta në botë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kaq kushton pjata – këto janë patatet e skuqura më të shtrenjta në botë

10:16 | 09 Korrik 2022

Këto janë patatet e skuqura më të shtrenjta në botë, kaq kushton pjata.

Një restorant në Nju Jork njoftoi se një pjatë me patate të skuqura prej 200 dollarësh, e çertifikuar si më e shtrenjta në botë nga Rekordet Botërore Guinness, do të kthehet në restorant.

Serendipity3 në Upper East Side të Manhatanit fitoi një rekord botëror Guinness për patatet e skuqura më të shtrenjta në botë kur kuzhinierët gatuan Creme de la Creme Pommes Frites, një pjatë me patate të skuqura të listuara për 200 dollarë.

Restoranti tha se patatet e skuqura që thyen rekord po kthehen në menu për Ditën Kombëtare të Frymës së 13 korrikut.

Patatet përmbajnë përbërës duke përfshirë patate Chipperbeck, shampanjë Dom Perignon, Uthull Ardenne, shampanjë franceze J. LeBlanc, yndyrë pate nga Franca, kripë tartufi Guerande, vaj tartufi, djathë Crete Senesi Pecorino Tartufello, tartuf i zi veror nga Italia, gjalpë tartufi, krem organik A2 A2 100% i ushqyer me bar nga Jersey Coës dhe një shtresë me pluhur ari të ngrënshëm 23 karat./abcnews

Komento: