Katër emra në fletorin e Maldinit, kuqezinjtë peshkojnë në Portugali? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Katër emra në fletorin e Maldinit, kuqezinjtë peshkojnë në Portugali?

09:54 | 22 Tetor 2021

E ardhmja e Franck Kessie në Milano është ende e pasigurte! Asnjë përparim nuk është arritur në negociatat për rinovimin e kontratës. Kompania ende shpreson të gjejë një marrëveshje, por po kërkon gjithashtu për një zëvendësim të mundshëm.

Humbja e mesfushorit Ivorian në një transferim falas do të ishte një dëm i madh, si financiar ashtu edhe sportiv. Ky skenar ka ndodhur tashmë me Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu, pavarësisht ofertave të pasura të hedhura në tryezë nga drejtuesit.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara i ofruan një pagë pothuajse të trefishuar Kessie, kështu që ata bënë pjesën e tyre. I takon atij dhe agjentit të tij George Atangana që të marrin një vendim…

Gazzetta dello Sport shkruan sot se Geoffrey Moncada, shefi skaut i Milanit, po ndjek me interes disa mesfushorë që luajnë në Portugali. A mund të vijë zëvendësimi i Kessie prej andej? Do të shohim. Ndërkohë, disa emra shumë të mirëpritur po shfaqen në numrin 1 të vëzhguesve kuqezi.

Fillon me Ioao Palinha, 25-vjeçari i Sporting Lisbonës. Problemi është se klubi i tij e vlerëson atë rreth 50 milionë euro dhe ky çmim e bën atë jashtë mundësive. Më e lehtë për të arritur tek Tomas Handel, 20-vjeçar nga Vitoria Guimaraes dhe ekipi kombëtar portugez U-21. Vlera e tij në treg është ende e ulët dhe kjo mund të favorizojë një transaksion të mundshëm…

Ndër mesfushorët e parë nga Milan në Portugali eshte edhe Vitinha, 21-vjeçari i Porto dhe 19-vjeçari Paulo Bernardo i Benfica (deri më tani ai ka luajtur vetëm me ekipin B). Të dy, nëse është e nevojshme, gjithashtu mund të vendosen në repartin e avancuar te fantazise.

Nga të gjitha, Handel është më e lehti për tu kapur. Ai nuk luan në një ligë të madhe portugeze dhe kushtet ekonomike janë më të favorshme. Do të shohim nëse klubi do të bëjë lëvizje konkrete në javët në vijim për të siguruar talentin e ri të Vitoria Guimaraes.

Komento: