Keni bërë plane për sot, ky është parashikimi i motit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Keni bërë plane për sot, ky është parashikimi i motit

10:05 | 27 Shtator 2020

Parashikimi i motit për sot.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mbi vendin tonë to të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s.

Komento: