Keni menduar që është turke, do të befasoheni çfarë nacionaliteti ka ‘Azra’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Keni menduar që është turke, do të befasoheni çfarë nacionaliteti ka ‘Azra’

11:58 | 23 Maj 2019

Alina Boz është një prej aktoreve më të pëlqyera nga kinematografia turke.

Rolet e saj e sidomos ai i ‘Azrës’ tek seriali ‘Mos ma lësho’ dorën, janë të njohur jo vetëm në Turqi por edhe jashtë saj, përcjell ORAinfo.

Edhe në publikun shqiptar po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar.

Ndonëse nuk e keni ditur më parë, Azra nuk është komplet turke pasi nëna e saj është ruse dhe që e bën atë të jetë turko-ruse./ORAinfo/

Komento: