Keni vrimë të vogël pran veshit?- Nuk do ta besoni çfarë do të thotë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Keni vrimë të vogël pran veshit?- Nuk do ta besoni çfarë do të thotë

21:50 | 10 Maj 2019

Ja arsyeja.

Një përqindje shumë e vogël e njerëzve lindin me vrima të vogla, paksa të dukshme mbi veshët e tyre.

Sinusi preaurikular është, teknikisht, një defekt trashëgimie e trashëguar që u dokumentua fillimisht nga një shkencëtar i quajtur Van Heusinger në 1864.

Zakonisht ato janë gjetur në njërën anë, por deri në 50 për qind e njerëzve i kanë ato në të dyja, transmeton lajmi.

Sipas Business Insider, një biolog evolucionar, Neil Shubin, thotë se vrimat mund të jenë një “mbetje evolucionare e grimcave të peshkut”.

Por nëse jeni pjesë e këtij një për qindëshi, zakonisht nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Ato mund të lidhen me gjëra të tjera, por nuk shkaktojnë probleme shëndetësore.

Problemi më i mundshëm është që vrimat të infektohen, diçka që mund të trajtohet lehtë nëpërmjet antibiotikëve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!