Këshilla si të keni një zemër të shëndetshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Këshilla si të keni një zemër të shëndetshme

20:09 | 06 Korrik 2019

Disa këshilla si të keni një zemër të shëndetshme.

Zemra është e ndryshueshme. Ajo dëshiron ta doni dhe të jetë e dashur, por shpesh herë mund edhe të lëndohet përgjatë rrugës.

Zemra është muskuli më i rëndësishëm në trupin tonë, ndjenjat emocionale nuk janë të vetmet të cilat mund ta lendojnë atë.

Për t’iu shmangur gjendjeve të ndryshme të zemrës si: hipertensionit, kolesterolit të lartë, zemra ka nevojë që të jetë në rregull, e kjo arrihet nëse ne krijojmë shprehi të shëndetshme të jetesës, që kushdo mund të adoptohet lehtë me to, raporton “Natural Solution”, transmenton lajmi.

Konsumoni çokolladë të zezë. Studiuesit thonë se një copë çokolladë e zezë në ditë mund të ulë presionin e gjakut.

Të hani 2 apo 3 thelba hudhër është një mënyrë e mirë për normalizimin e e kolesterolit.

Hani vezë, studimet thonë se edhe nëse hani deri në 6 vezë në ditë, nuk ju ndikon negativishtë në kolesterol.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!