Kështu duket stadiumi ku do të luhet ndeshja Angli – Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kështu duket stadiumi ku do të luhet ndeshja Angli – Kosovë

13:29 | 10 Shtator 2019

Anglia – Kosova, shikojeni si duket sot stadiumi “St Mary’s”.

Anglia pret sonte Kosovën në stadiumin “St Mary’s” në Southampton.

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i mirë në Evropë – përballë njërës ndër fuqive më të mëdha në botën e futbollit, Anglisë.

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta vazhdojë rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian 2020 me ndeshjen e sotshme kundër Anglisë, e cila nis në orën 20:45 në stadiumin e Southamptonit, “St. Mary’s”, transmeton lajmi net.

Në rrjete sociale, janë publikuar fotografitë si duket sot stadiumi “St Mary’s”, i përgatitur për ndeshjen e rëndësishme mes Anglisë dhe Kosovës.

Komento: