Kessi po largohet nga Milan, ky klub po përgatit ofertë të majme për transferimin e tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kessi po largohet nga Milan, ky klub po përgatit ofertë të majme për transferimin e tij

15:25 | 14 Tetor 2021

Shanset që Franck Kessie të largohet nga Milano janë shumë më të larta se sa shpresat për të qëndruar.

Kontrata e Kessie skadon në fund të sezonit dhe ai me sa duket nuk është më afër të zgjasë marrëveshjen e tij, me një numër të klubeve jashtë vendit që lidhen me të tani, përcjell ORAinfo.

Corriere della Sera raporton për negociatat për zgjatjen e kontratës së 24-vjeçarit dhe pretendoi se ekziston një ‘distancë e madhe’ mes dy palëve në shifrën e pagës.

“Me sa dimë, nuk ka asnjë shans për të parë që Kessié të largohet në janar. Sidoqoftë, ka një shans 75% që ai të mos e zgjasë kontratën e tij me Milanin, kështu që ai do të largohej nga klubi si agjent i lirë në verë. Barcelona, PSG, Manchester United dhe Tottenham janë të gjithë gati për të siguruar shërbimin e tij në fund të sezonit”, raporton ky medium.

Kessie ka qenë me Milanin që kur u bashkua nga Atalanta në një hua dyvjeçare me detyrimin për të blerë përsëri në 2017. /ORAinfo/

Komento: