Këto janë çiftet në raundin eliminim-direkt në EURO20 – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Këto janë çiftet në raundin eliminim-direkt në EURO20

23:17 | 23 Qershor 2021

Janë konfirmuar të gjitha çiftet në raundin eliminim-direkt në Kampionatin Europian EURO20.

Ndeshje fantastike do t’i kemi në raundin 1/8 e finales.

Takimi më interesant pritet të jetë ai mes Anglisë dhe Gjermanisë, e cila zhvillohet në ‘Wembley’.

Një ndeshje e ‘zjarrtë’ pritet të jetë edhe ajo mes Belgjikës dhe Portugalisë.

Kampioni botëror, Franca do të luajnë kundër fqinjëve, Zvicra.

Kurse Kroacia luan kundër Kombëtares së Spanjës.

Kjo fazë fillon nga 26 qershori më ndeshjet, Austria – Italia dhe Uellsi – Danimarka.

Komento: