Këto janë mënyrat natyrale të shërimit të kancerit për secilin pacient – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Këto janë mënyrat natyrale të shërimit të kancerit për secilin pacient

18:05 | 22 Janar 2020

Sëmundjes së kancerit i është gjetur ilaçi.

Shumë shpejt të gjitha llojet e kancerit do të jenë të shërueshme.

Kërkimet thonë që aksidentalisht kanë zbuluar një sistem imunitar që mund të shërojë kancerin tek të gjithë njerëzit e prekur, raporton “Daily Star”, transmeton lajmi. net.

Ekipi i Universitetit të Cardiff-it kanë menagjuar një target që mundëson shkatërrimin e kancerit të prostatës, gjoksit dhe kancereve tjera.

Ekipi i profesorit Andreë Seëell e kanë testuar këtë zbulim vetëm në kushte laboratorike por që mendojnë se mund të ketë sukses edhe tek njerëzit.

Komento: