Kjo është gruaja më e shëndoshë në botë, nuk do ta besoni sa kilogram ka ajo – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është gruaja më e shëndoshë në botë, nuk do ta besoni sa kilogram ka ajo

22:17 | 14 Maj 2019

Kjo është gruaja më e shëndoshë në botë

Obeziteti është ndër sëmundjet më të shpeshta sot në botë.

Qindra-miliona njerëz vuajnë nga obeziteti dhe nga sëmundje të ndryshme të vijnë si shkak i obezitetit, transmeton lajmi.

Mirëpo, kur flasim për mbipeshën, asnjëherë nuk na shkon ndërmend se ka njerëz që peshojnë mbi 300 e 400 kilogramë.

Ka edhe të tillë. Një grua në Amerikë e cila ka epitetin e njeriut më të shëndoshë në botë, peshon 534 kilogramë, ndërsa ajo është duke iu nënshtruar disa terapive për humbje të peshës e që nuk janë duke pasur shumë sukses.

Komento: