Kjo është super vetura luksoze nga ‘Porsche’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Kjo është super vetura luksoze nga ‘Porsche’

12:21 | 18 Prill 2019

‘Porsche’ rikthehet fuqishëm, kjo është vetura që e sjellë në treg.

Porsche po bënë që brezi 991 dhe ai 911 të rikthejë emrin legjendar Speedster.

Megjithatë, vetura e fundit që do të vijë nga radhët e brezit 991 me emërtimin Speedster do të jetë pa çati, si dhe do posedojë një motor 4.0-litërsh. Ai do jetë i aftë të prodhojë 502 kuaj-fuqi, transmeton lajmi net.

Porsche do të ndërtojë vetëm 1.948 njësi, me mundësinë e prenotimit të serisë që nga 7 maji.

Megjithëse ende nuk është bërë i ditur çmimi i veturës, makina pritet të arrijë në fund të vitit 2019.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!