Kjo është torta më e shtrenjtë në botë, ka kushtuar miliona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Kjo është torta më e shtrenjtë në botë, ka kushtuar miliona

10:01 | 04 Maj 2019

Kjo është tortja me e shtrenjtë në botë.

Duket si një nuse dhe ka fiks përmasat e saj, por kjo që po shihni është thjeshtë një tortë.

Torta nuse është torta më e shtrenjtë në botë dhe është realizuar në Dubai.

Mediat e huaja bëjnë me dije se torta ka kushtuar plot 1 milion dollarë dhe është 182 cm e gjatë edhe peshon 120 kg.

Për të realizuar tortën janë përdorur 1.000 vezë dHe 20 kg çokollatë. Ajo është realizuar e gjithë me dorë, lule dhe perla të vogla, të gjitha të ngrënshme.

Për të dekoruar tortën janë përdorur gjithsej 5000 lule dhe janë dashur 10 ditë në dispozicion për ta realizuar.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!