Klubi gjerman ia merr nga duart Milanit talentin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Klubi gjerman ia merr nga duart Milanit talentin e madh

22:41 | 23 Janar 2020

Talenti i Dinamos së Zagrebit Dani Olmo do t’i bashkohet ekipit gjerman RB Leipzig, përkundër përpjekjeve të Milan për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Mediat kroate njoftojnë se si trajneri i Dinamos së Zagrebit, Nenad Bjelica konfirmoi në një intervistë për portalin kroat se lojtari do të bashkohet me drejtuesit e Bundesligës dhe jo me kuqezinjtë.

Takimi i sotëm i drekës midis dy klubeve ishte vendimtar, me një arritje të mirëkuptimit.

“Ai kishte oferta me të vërtetë të mira, ai zgjodhi Leipzig. Ne besojmë se ai do të tregojë të gjitha më të mirën si ai ka bërë këtu në Dinamo. Ai i tha lamtumirë ekipit me emocion, por kjo është jeta, ju vazhdoni. Ne Do të duhet të bëjmë pa të, ne i dëshirojmë më të mirën. Ai u tha lamtumirë djemve, ai u përpoq të thoshte diçka, por nuk mundi, ishte e vështirë.
Leipzig është një klub në krye të Bundesligës”, Bjelica, përcjell ORAinfo.

Kuqezinjtë nuk ishin në gjendje të bënin një ofertë vendimtare për lojtarin, vazhdon raporti, për shkak të situatës së ndërlikuar në lidhje me lojtarët e tyre të padëshiruar. /ORAinfo/

Komento: