Konfirmohet, ky është largimi i parë nga Man City – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Konfirmohet, ky është largimi i parë nga Man City

20:54 | 13 Tetor 2021

Raheem Sterling, është një nga lojtarët që mund të largohet nga Manchester City verën e ardhshme, me lojtarin anglez që synon të largohet nga Stadiumi Etihad për shkak të mungesës së minutave të rregullt që futbollisti 25-vjeçar ka vuajtur që nga sezoni i kaluar.

Guardiola, trajneri i Cityt do të ishte i gatshëm ta hidhte në sulm për ta transferuar sulmuesin norvegjez, Erling Haaland, në një lëvizje me të cilën City do të arrinte të merrte përsipër sulmuesin i cili aktualisht thirret të dominojë futbollin botëror në dhjetë vitet e ardhshme, përcjell ORAinfo.

E në anën tjetër, Streling përfundon kontratën e tij në 2023, por ai nuk duket i gatshëm të respektojë plotësisht kontratën e tij nëse minutat e tij të lojës nuk rriten së shpejti, me Real Madridin dhe veçanërisht Barcelonën që janë klubet që do të përpiqen të marrin shërbimet e lojtarit britanik , dhe madje mund të finalizojë largimin e tij nga Stadiumi Etihad para interesimit të Barçës për të arritur nënshkrimin e tij gjatë tregut të ardhshëm të transferimeve dimërore./ORAinfo/

Komento: