Kontrata gati, Milani po nënshkruan me lojtarin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kontrata gati, Milani po nënshkruan me lojtarin e madh

13:43 | 20 Prill 2021

Milan thuhet se mund të nënshkruajë marrëveshjen e re me Zlatan Ibrahimovic sot ose pas ndeshjes të së mërkurës kundër Sassuolo.

La Gazzetta dello Sport raporton se suedezi do të kthehet kundër Neroverdi, pasi ka kryer një suspendim për një ndeshjeje kundër Genoas.

Milani tashmë po mendon për të ardhmen dhe 39-vjeçari, sipas gazetës, do të nënshkruajë një marrëveshje të re me vlerë 6.5 milionë euro plus bonuse ose sot ose pas ndeshjes nesër.

Palët tashmë kanë arritur një marrëveshje për zgjatjen dhe Ibrahimovic është i gatshëm të angazhojë të ardhmen e tij në “San Siro”.

Ibrahimovic ka luajtur 17 ndeshje të Serie A në 2020-21, duke kontribuar me 15 gola në proces, duke ndihmuar Milanin të qëndrojë i dyti pas Interit në Ligë.

Marrëveshja e tij aktuale skadon në qershor 2021, por do të zgjatet me një sezon tjetër në Milanello.

Komento: