“Kosova i ka autostradat më të mira në Evropë” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Kosova i ka autostradat më të mira në Evropë”

14:37 | 27 Qershor 2022

Udhëtari i huaj, “Kosova i ka autostradat më të mira në Evropë”.

Ekonomisti austriak Gunther Fehlinger, që është përkrahës dhe lobon për Kosovën, po qëndron për vizitë në Prishtinë.

Fehlinger ka publikuar fotografi në një nga rrugët e vendit, duke thënë se Kosova ka autostradat më të mira në Evropë.

Fehlinger kishte qëndruar në Kosvovë edhe gjat muajit maj, ku edhe kishte lobuar që Ukraina ta njihte pavarësinë e Kosovës.

Komento: