Kosovarët e largojnë flamurin serb nga Leposaviqi, i kundërpërgjigjen priftit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kosovarët e largojnë flamurin serb nga Leposaviqi, i kundërpërgjigjen priftit

14:18 | 18 Tetor 2020

Kosovarët i kundërpërgjigjen priftit për flamurin shqiptar, e largojnë flamurin serb nga Leposaviqi

Ditë më parë një prift serb e ka larguar flamurin kombëtar që ndodhej në kullën e vrojtimit në Koshare, që nga viti 1999, por shumë shpejtë kosovarët i janë kundërpërgjigjur veprimit të tij.

Florim Morina dhe Nuhi Bashota i janë kundërpërgjigjur priftit serb, duke e larguar flamurin serb nga Leposaviqi.

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 12:30 ata kanë shkuar në Leposaviq ku edhe kanë larguar flamurin serb nga aty.

“Ma keni hjek flamurin, simbolin e trojeve shqiptare në Koshare. Ti ma ke hjek edhe une po ta hjeki ty. Edhe po ta qkyj. Ky nuk egziston në trojet tona shqiptare, kurrë për jetë as s’ka me egzistu“, thonë ata.

“Smë la ndergjegja pa iu pergjigjur priftit serb, shkova ne Leposaviq dhe ua hoqa flamurin e çetnikve serb, per Flamurin Kuq e Zi me Shqiponjen dy krenare e kallim edhe Beogradin”, ka shtuar Florimi.

Komento: