KQZ njofton se kur do të fillojë numërimi i votave – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

KQZ njofton se kur do të fillojë numërimi i votave

11:41 | 10 Tetor 2019

KQZ njofton orën e saktë se kur fillon rinumërimi i votave.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dje ka njoftuar se do të rinumërohen 313 vendvotime.

Ndërsa, sot në ora 16:00 do të filloj rinumërimi.

Përmes një njoftimi për medie, KQZ ka thënë se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, në Fushë Kosovë do të përfundoj ky proces.

Kujtojmë se , Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit. /

Komento: