Kriza e madhe financiare, Barcelona heqë dorë nga ky futbollist – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kriza e madhe financiare, Barcelona heqë dorë nga ky futbollist

17:12 | 17 Tetor 2021

Real Madrid, Paris Saint-Germain, Juventus, FC Barcelona. Kaq shumë pretendentë prestigjiozë që vrapojnë te porta për të mirëpritur Paul Pogba verën e ardhshme.

Mesfushori francez i cili ende nuk është zgjatur me Manchester United, kristalizon më shumë vëmendjen se kurrë,përcjell ORAinfo.

Dhe agjenti i tij Mino Raiola tashmë i ka ofruar klientit të tij disa klube për t’i ofruar atij një rrugëdalje të bukur. Fatkeqësisht për klanin Pogba, një klub tashmë është dorëzuar për të regjistruar Pickaxe sezonin e ardhshëm: FC Barcelona.

Në këtë periudhë krize, nivelet e larta katalanase nuk mund të lejojnë devijimin më të vogël, dhe trajtimi i dosjes së Pogba mund të shkaktojë dëme kolaterale.

Po, menaxhmenti po punon për ardhjen e ardhshme të një mesfushori me një profil të ngjashëm, por lojtari i United nuk do të jetë ai me fat. Sepse shpërblimet e francezëve në Mançester (17 milionë euro në sezon) janë thjesht të pamundura për tu arritur për një klub si FC Barcelona për momentin./ORAinfo/

Komento: