Ky 8 vjeçar fitoi 22 milionë euro brenda një viti, por ja çfarë po i ndodh tani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ky 8 vjeçar fitoi 22 milionë euro brenda një viti, por ja çfarë po i ndodh tani

10:17 | 10 Shtator 2019

Tetë vjeçari fitoi 22 milionë për një vit, por tani ka nisur një heti.

Tetëvjeçari Rajan është një fëmijë me fat, pasi ka rreth 21 milionë ndjekës në kanalin e tij, të cilët e shohin të testojë lodra dhe të luajë me to.

Sikur të mos mjaftonte fakti që mund të testojë çdo lodër, ai ka fituar edhe 22 milionë dollarë nga ky proces, nga qershori i vitit 2018 në qershor të vitit 2019.

Por agjencia “Vërtetësia në Reklamim” i ka akuzuar prindërit e djalit se kanë testuar me rezultate pozitive lodra për të cilat janë paguar nga kompanitë prodhuese, dhe nuk e kanë treguar këtë fakt, gjë që i bën materialet e 8-vjeçarit të mos jenë aq të pafajshme sa ç’duken, gjë që ka çuar drejt hapjes së një hetimi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!