Ky detaj në jetën e ‘Derin’ do t’iu befasoj

09:36 | 16 Dhjetor 2018

Është ndër aktoret me të pëlqyera turke.

Açelya Topaloğlu e njohur tek ne me rolin e Derinit në serialin “Meryem” lindi në Izmir dhe tani është 32 – vjeçare.

“Derin” që nga fëmijëria e gjeti vetën në aktrim. Ajo vazhdojë rrugëtimin e saj si aktore kështu në vitin 2013 diplomoi.

Gjatë kësaj periudhe, ajo gjithashtu u shfaq në reklamat e shumë markave të njohura si Yapı Kredi Play, Garanti Bank, Arçelik dhe Koroplast.

Në vitin 2015, ai bëri rolin e saj të parë në krye me karakterin Almila në “Kaçak Gelinler”.

Menjëherë pas tij, Dashuria në Desire, duke luajtur si një vajzë e Detit të Zi, Olan Defne dhe solli shumë zëra se me karakterin e saj fitoi shumë fansa.

Në serialin “Meryem”, karakteri i Derinit, i cili është një personazh i ndryshëm nga personazhet që ka sjellë deri më sot, u adhurua dhe u admirua.

Ajo është mjaft aktive në rrjetet sociale, kështu duke postuar fotografi të ndryshme nga jeta e saj private, shkruan rtv21. Açelya Topaloğlu kishte bashkëjetuar me të dashurin e saj Anıl Çelik, për njëfarë kohe.

Por muaj më parë çifti i hoqi fotot e tyre nga rrjetet sociale, kështu duke lënë të kuptohet se ata më nuk janë bashkë.

Komento: