Ky do të jetë nënshkrimi i parë i Milanit në janar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky do të jetë nënshkrimi i parë i Milanit në janar

22:08 | 14 Tetor 2021

Interesimi i Milanit për Romain Faivre nuk është zhdukur pavarësisht përpjekjes së tyre të dështuar në afatin e verës.

Gazetari i Calciomercato, Daniele Longo pohoi muajin e kaluar se menaxhmenti i Milanit dha dritën jeshile që marrëveshja Faivre të vazhdonte dhe një avion privat ishte gati të fluturonte mbi Alpet dhe të merrte 23-vjeçarin, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, marrëveshja nuk u përfundua pasi Brest vazhdoi të kërkonte 15 milionë euro në një pagesë të vetme dhe refuzoi 12 milionë euro plus 3 milionë euro bonus, që ishte oferta përfundimtare e Milanit.
Pastaj, ata ishin të mërzitur për sjelljen e tij pasi ai refuzoi të udhëtonte me skuadrën për një lojë ligë, kështu që ata e tërhoqën atë nga tregu.

Sipas të fundit nga Calciomercato Milani ka vazhduar të mbajë gjallë opsionin Faivre për janar. Menaxhmenti i Rossonerëve është i bindur se ata mund të rrëmbejnë një zbritje nga Brest në krahasim me vlerësimin e tyre të fundit./ORAinfo/

Komento: