Ky është çmimi i Ferrarit me të fuqishëm në histori – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ky është çmimi i Ferrarit me të fuqishëm në histori

09:45 | 26 Gusht 2019

Është Ferrari me i fuqishëm në histori.

Hibridi me emrin SF90 Stradale do të lëvizë me motor turbo 3.9-litra V8 me 780 kuaj fuqi.

Përveç kësaj, ka edhe tre elektromotorë të sinkronizuar me agregatin turbo-benzinë, një i instaluar ndërmjet motori dhe ndërruesit të shpejtësive, ndërsa dy të tjerë do të mundësojnë motorin në të katër boshtet.

Përfshirë edhe elektromotorët, Stradale zhvillon 1.000 kuaj fuqi dhe shpejton nga 0 deri në 100 km në orë për 2,5 sekonda, deri në 200 km në orë arrin për 6,7 sekonda, derisa shpejtësia maksimale është e kufizuar në 340 km në orë. Çmimi i veturës është 430.000 euro.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!