Ky është klubi me të ardhura rekord – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky është klubi me të ardhura rekord

14:29 | 14 Janar 2020

Deloitte Football Money League ka publikuar renditjen e klubeve të futbollit për të ardhurat që ata gjeneruan në sezonin 2018/2019.

Gjigandi spanjoll i La Liga FC Barcelona tejkaloi rivalët e tyre më të egër Real Madrid për tu bërë klubi kryesor i të ardhurave në sezonin e kaluar me fitimet e vlerësuara prej 840 milion €, përcjell ORAinfo.

Real janë të dytët në tabelë me të ardhura prej 757 milion € dhe ato ndiqen nga Manchester United me 711 milion € të ardhura.

Kampionët aktualë gjermanë Bayern Munich janë në vendin e katërt me të ardhura vjetore prej 660 milion € ndërsa ata ndiqen nga kampionët francezë Paris Saint Germain (PSG), të cilët vendosen në vendin e pestë me fitime vjetore prej 635 milion €./ORAinfo/

Komento: