Ky është mesfushori që “çmendet” pas Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky është mesfushori që “çmendet” pas Seria A

17:00 | 21 Dhjetor 2019

Mesfushori i yllit të Dinamo Zagreb, Dani Olmo ka zbuluar se ai është admiruesi i madh i gjigantëve italianë të Serie A ,Juventus dhe AC Milan.

21-vjeçari është shumë i vlerësuar në komunitetin e futbollit dhe ka tërhequr interes nga një numër i klubeve në Evropë përfshirë edhe pëlqimet e Manchester Cityt, Barcelona, Juve dhe Milano,përcjell ORAinfo.

Olmo, ndërsa fliste ekskluzivisht me Calciomercato, zbuloi se ai është një admirues i madh i kampionëve aktualë italianë dhe klubit me qendër në Milano dhe gjithashtu u shpreh se i pëlqen të shikojë Serinë A, e cila sipas tij është një ligë shumë emocionuese .

“Unë gjithmonë kam admiruar ekipe të shkëlqyera si Juventus dhe Milano”, tha Olmo. “Por unë gjithashtu më pëlqen Interi, Roma dhe Napoli. Ata janë ekipe që luajnë futboll të mirë”, ka thënë ylli spanjoll./ORAinfo/

Komento: