Ky është traktorit më i shpejtë ndonjëherë, arrin ë 170 km/h – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ky është traktorit më i shpejtë ndonjëherë, arrin ë 170 km/h

12:19 | 29 Qershor 2019

Pamje të traktorit më të shpejtë ndonjëherë duke arritur 170 km/h.

Më herët, kemi hasur në një prerëse bari që shënoi rekord shpejtësie, teksa kësaj radhe e kemi një traktor të fuqishëm nga prodhuesi i pajisjeve të rënda, JCB, transmeton lajmi net.

Modeli ‘Fastrac’ është traktori që besohet të jetë më i shpejti ndonjëherë, që kaloi me lehtësi mbajtësin e rekordit të tanishëm.

Derisa një traktor i kapacitetit të konsiderueshëm, arrin 70 kilometra në orë, që është mjaft e lartë për traktorët e zakonshëm, Fastrack është më i shpejtë se aq.

Në mjetin që shfrytëzohet për agrikulturë, është vendosur motori 7.2-litërsh që prodhon një mijë kuaj fuqi, po aq sa arrijnë ta bëjnë makinat e kompanisë ‘Bugatti’.

Falë këtyre specifikave, ‘JCB Fastrac’ kapi shpejtësinë prej 166.7 kilometra, duke thyer rekordin në fjalë.

Deri më tani, rekordin e kishte mbajtur një traktor që lëvizi në 165.6 kilometra në orë, i vendosur para katër vitesh.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!