Ky ndyshim i Facbook dhe Messenger do t’i gëzoj të gjithë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ky ndyshim i Facbook dhe Messenger do t’i gëzoj të gjithë

18:39 | 07 Janar 2019

Ndryshime në rrjetin social, Facebook dhe messenger.

Facebook njoftohet se është gati të prezantojë modalitetin e errët për aplikacionin Messenger, duke e bërë atë platformën më të fundit të mediave sociale ndjekëse të trendit, pasi Twitter dhe Reddit njoftuan versionet e tyre më herët.

U zbulua për herë të parë testimin e fshehtë të modalitetit së Facebook-ut në tetor të vitit të kaluar kur Jane Manchun Ëong publikoi disa pamje të Facebook Messenger që tregonin aplikacionin me një sfond të zi dhe menunë e bisedave.

Facebook nuk u përgjigj në asnjë pyetje të menjëhershme në lidhje me këtë modifikim, transmeton lajmi.

Megjithatë, ashtu siç pohon CNet, Facebook javën e kaluar më në fund testoi modalitetin e errët, por gjiganti teknologjik nuk elaboroi më tutje.

Pas Facebook Messenger edhe Microsoft, Google Chrome dhe Ëhatsapp po besojnë të ndjekin të njëjtin trend.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!