Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Icardi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Icardi

16:58 | 01 Shtator 2019

Paris Saint-Germain dhe Valencia kanë dërguar përfaqësues për të diskutuar një marrëveshje të mundshme kredie për Mauro Icardi.

Sulmuesi po hedh në gjyq klubin për 1.5 milion euro dëmshpërblim dhe kërkon të lejohet të kthehet në seanca të plota trainimi, edhe pse ai nuk është pjesë e planeve të trainerit Antonio Conte për këtë sezon,përcjell ORAinfo.

Ai ka kundërshtuar shumë propozime të tjera, përfshirë Napoli, Roma dhe Monaco, ndërsa Atletico Madrid bëri vetëm një qasje të gjerë.

Sipas Tuttomercatoweb dhe të tjerët, Valencia dërgoi ndërmjetësin Jorge Mendes për të marrë një ide më të mirë të situatës dhe për të parë nëse ata mund të merrnin një marrëveshje kredie.

Icardi do të ishte zëvendësimi për Rodrigo, i cili do të shkonte në Atletico Madrid, duke e liruar Angel Correa për Milanin.

Sidoqoftë, TMW raporton gjithashtu se PSG po diskuton një kredi të mundshme të paguar me mundësi blerjeje./ORAinfo/

Komento: