Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Mertens – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Mertens

21:28 | 20 Dhjetor 2019

Koha po kalon dhe nuk është arritur përparim në negociatat shumë të gjata për rinovimin e kontratës, midis Dries Mertens dhe Napoli.

Borussia Dortmund, e interesuar për Belgu dhe dëshiron ta transferojë atë,përcjell ORAinfo.

Klubi gjerman, i kualifikuar në raundin e 16 të Ligës së Kampionëve dhe ende në garën e Bundesligës, është në kërkim të një sulmuesi për t’i dhënë si dhuratë menaxherit të tyre, i cili ka humbur Alcacer për ca kohë për shkak të lëndimit.

Për sa i përket Mertens: tashmë ka pasur kontaktet e para midis Gialloneri dhe rrethit të lojtarit. Borussia Dortmund dëshiron menjëherë Mertens, në janar. Për ta larguar atë nga Napoli, 10 milion janë të mjaftueshëm për të shpërngulur jashtë vendit./ORAinfo/

Komento: