Lajm i madh nga italia: Shevchenko merr drejtimin e skuadrës nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm i madh nga italia: Shevchenko merr drejtimin e skuadrës nga Serie A

15:35 | 02 Gusht 2021

Shevchenko merr drejtimin e skuadrës italiane.

Selektori i deritanishëm i Ukrainës, Andriy Shevchenko, karierën e tij pritet që ta vazhdojë në Serie A.

Të hënën mediat italiane raportuan që pas dorëheqjes së befasishme nga kombëtarja ukrainase ai mund të marrë drejtimin e një skuadre të Serie A.

Ukrainasi në Itali ka qenë pjesë e skuadrës së Milan mirëpo interesimi për të nuk vjen vetëm nga Rossonerët pasi shumë skuadra dëshirojnë shërbimet e tij.

Kalimi i Shevchenkos tani në drejtim klubesh është vetëm çështje kohe dhe pritet të mësohet se cila skuadër e Serie A do sigurojë shërbimet e tij.

Komento: