Lajm i madh nga Milani: Agjenti dhe babai i yllit italian arrijnë në Casa Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm i madh nga Milani: Agjenti dhe babai i yllit italian arrijnë në Casa Milan

17:39 | 22 Shtator 2020

Babai i shënjestrës së raportuar të Milanit, Federico Chiesa dhe agjenti Ramadani thuhet se është në Milano, duke nxitur spekulimet e transferimit.

Rossonerët kanë pasur një verë të ngarkuar deri më tani për të thënë se tregu ka ende dy javë për të drejtuar, me një marrëveshje të re të siguruar për Zlatan Ibrahimoviç dhe ardhjen e përhershme të Ante Rebic, plus nënshkrimet e Brahim Diaz, Sandro Tonali dhe Ciprian Tatarusanu.

Megjithatë, Chiesa është një emër që vazhdon të jetë i lidhur si një nënshkrim i mundshëm i ëndrrave për të kompletuar plotësisht skuadrën për sezonin e ardhshëm, përcjell ORAinfo.

Sipas Louis Girardi i PianetaMilan, babai i Chiesa – legjenda e Calcio Enrico – dhe agjenti Fali Ramadani ndodhen të dy në Milano aktualisht, gjë që përkon me thashethemet nga një numër gazetash që menaxhmenti i Rossonerëve do të takojë këtë të fundit.
Më shumë informacion pritet, por sigurisht që nuk bën asgjë për të shuar spekulimet se Chiesa është një objektiv i ligjshëm i tregut. /ORAinfo/

Komento: