Lajm i papritur, ja ku po transferohet Eriksen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm i papritur, ja ku po transferohet Eriksen

15:39 | 25 Dhjetor 2019

Real Madrid, dëshiron të transferojë mesfushorin danez, Eriksen.

Eriksen, është në vitin e fundit të kontratës së tij me Spurs dhe ka refuzuar një numër të madh ofertash rinovimi pasi ai është në kërkim të për t’u bashkuar me një klub të ri në muajt e ardhshëm.

Sipas raportit të fundit nga Daily Express, Reali është i gatshëm të përfitojë nga situata dhe të bëjë një veprim për Eriksen në afatin kalimtar dimëror.

Mbretërit duan të ndërhyjnë më shpejt për të fituar garën pasi Eriksen pëlqehet shumë edhe nga Juventusi, Interi dhe Manchester United.

Komento: