Lajm ‘katastrofal’ për Juventusin, lëndohet ylli i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm ‘katastrofal’ për Juventusin, lëndohet ylli i madh

09:08 | 31 Gusht 2019

Një lajm aspak i mirë ka ardhur për skuadrën e Juventusit.

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini është diagnostifikuar me këputje të ligamenteve në gjurin e tij të djathtë dhe shpejt do ti nënshtrohet operimit

Bardhezinjtë e treguan këtë lajm gjatë mbrëmjes, derisa lëndimi i tij kishte ndodhur dje gjatë sesionëve të stërvitjeve.

Më shumë detaje do të jepen pas operacionit, por ky tip i lëndimit zakonisht kërkon trajtim nga tre deri gjashtë muaj më parë, varësisht nga muskuli i lënduar.

Është një lëndim serioz për kampionët në fuqi dhe vjen pak orë para se Juventus do të përballet për Skudeto me Napolin.

35 vjeçari ka pasur shpesh probleme me muskujve, zakonisht në zonën e kofshës, por kësaj radhe ka lënduar lëndimet e ligamenteve të gjurit.

Po ashtu, mund të thuhet se lëndimi për disa muaj i Chiellinit do të thotë se Daniele Rugani nuk do të largohet për në Romë, derisa Demiral po ashtu mund të mos jetë në treg.

Komento: