Lamtumirë Milan, Bonaventura transferohet të gjiganti tjetër në Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan, Bonaventura transferohet të gjiganti tjetër në Serie A

09:08 | 26 Mars 2020

Giuacomo Bonaventura pritet të largohet nga Milan gjatë verës.

Mesushori i Milanit, Giacomo Bonaventura është afër transferimit te Lazio, njofton “Calciomercato” të mërkurën.

Kontrata e Bonaventuras me Milanin skadon në verën e këtij viti dhe 30-vjeçari pritet t’i bashkohet Lazios si lojtar i lirë.

Bonaventura këtë edicion ka luajtur 19 ndeshje në të gjitha garat, ndërsa ka realizuar tre gola.

Ai te Milani gjendet që nga vera e vitit 2014, kur kaloi nga Atalanta për shtatë milionë euro.

Komento: