Lamtumirë Milan: Donnarumma të hënën do t’i kryejë testet mjekësore te ekipi i ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan: Donnarumma të hënën do t’i kryejë testet mjekësore te ekipi i ri

13:22 | 18 Qershor 2021

Të hënën Donnarumma do t’i përfundojë testet mjekësore tek PSG.

Gianluigi Donnarumma do të jetë lojtar i PSG-së.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Gianluigi Donnarumma do të përfundojë testimet mjekësore ditën e hënë ku më pas do të zyrtarizohet si lojtar i Paris Saint Germain, transmeton lajmi net.

Donnarumma është në detyre me Kombëtaren e Italisë ku ka pasur paraqitje fantastike.

Ai do të arrijë në Paris si lojtar i lirë me parametër zero dhe do të nënshkruajë një kontratë katër vjeçare deri në vitin 2025.

Komento: