Lamtumirë Milan! Ky është ekipi i ri i Borinit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan! Ky është ekipi i ri i Borinit

13:13 | 23 Dhjetor 2019

Genova, ka arritur një marrëveshje me Milanin për nënshkrimin e sulmuesit Fabio Borini në janar.

Pas dy vjet e gjysmë me kuqezinjtë, duket se Borini do të kalojë te ekipi i ri muajin tjetër. Borini nuk është paraqitur që nga ndeshja e dytë e sezonit dhe ka grumbulluar vetëm 70 minuta veprim të ligës deri më tani, me Pioli në dukje se nuk dëshiron ta përdorë atë,përcjell ORAinfo.

Përfaqësuesi i 28-vjeçarit Roberto De Fanti kohët e fundit foli para Radio Rossonera për të ardhmen e klientit të tij, duke u konfirmuar në dukje se një destinacion i ri është në planet për ish-yllit të Romës dhe Liverpool.

Borini, kontrata e të cilit skadon me Milanin në fund të sezonit, do të arrinte në Xhenova për një çmim të volitshëm./ORAinfo/

Komento: