Lamtumirë Ozil, Arsenali gjen zëvendësuesin e tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Ozil, Arsenali gjen zëvendësuesin e tij

12:04 | 26 Dhjetor 2018

Unai Emery, shpreson të sjellë ish-mesfushorin e tij, Ever Benga në Emirates në janar, raporton transmetuesi argjentinas Rosario3 përcjell ORAinfo.

Çifti punoi së bashku për dy sezone në Sevilla dhe Emery beson se mund të marrë sa më pak 18 milionë funte (20 milion euro / 22 milion dollarë), për të siguruar shërbimet e tij.

Benga është një futbollist i Argjentinës dhe ka luajtur tre nga katër ndeshjet e tij kombëtare në Kupën e Botës së Verës së kaluar. Trajneri i Arsenalit e sheh argjentinasin si pasues të Ozilit./ORAinfo/

Komento: