Lenjani dërgon Shqipërinë në pushim me avantazh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lenjani dërgon Shqipërinë në pushim me avantazh

21:52 | 27 Shtator 2022

Gjuajtje e pandalshme me kokë, Lenjani dërgon Shqipërinë në pushim me avantazh.

Shqipëria e ka zhbllokuar rezultatin ndaj Islandës që në pjesën e parë.

Kuqezinjtë luajnë për pikë të plota në sfidën e vlefshme për Grupin 2 në Ligën B të Ligës së Kombeve dhe janë në rrugë të mirë për ta bërë këtë.

Ekipi i Edy Rejas e deshi më shumë golin në sfidën e zhvilluar në Arenën Kombëtare dhe ia doli të realizonte në minutën e 35-të.

Një harkim nga Myrto Uzuni e shfrytëzoi për mrekulli Ermir Lenjani duke mos i dhënë shans portierit Alex Runarsson gjatë goditjes së tij me kokë.

Shqipëria synon ta zë vendin e dytë në grup dhe në rast fitoreje do ta arrijë qëllimin.

Komento: