Lëvizje e mençur nga Milan, nesër po e zyrtarizon talentin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lëvizje e mençur nga Milan, nesër po e zyrtarizon talentin e madh

10:16 | 27 Shtator 2020

Jens Petter Hauge po i afrohet Milanit. Sot raportohet se Rossonerët janë vërtet seriozë në ndjekje e tij dhe se marrëveshja mund të mbyllet së shpejti.

Calciomercato raporton se ishte ‘dashuri me shikim të parë’ pasi Milani u përball me anësorin të enjten në mbrëmje, përcjell ORAinfo.

Milan kishte disa muaj që po e përcjelljte anësorin, ndërsa pas paraqitjes së mirë kundër Milanit, në San Siro, ku Hauge kurorëzoi shfaqjen e tij me një gol + asist, bëri që Kuzqeinjtë ta shojnë interesimin për të.

Milani tani po punon për të mbyllur marrëveshjen shpejt, me kontaktet që ecin përpara me një ritëm të shpejtë. E hëna mund të jetë një ditë shumë e rëndësishme për mbylljen e marrëveshjes.

Lojtari tashmë ka dhënë pëlqimin e tij të plotë për lëvizjen drejt San Siros.

Besohet se Hauge mund t’i kushtoj Milanit rreth 5 milionë euro, shumë kjo lehtë e përballushme për Milanin. /ORAinfo/

Komento: