Lewandowski ia kalon edhe Messit, statistika interesante – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lewandowski ia kalon edhe Messit, statistika interesante

08:10 | 25 Dhjetor 2019

Lewandowski golashënuesi më i mirë i vitit, lë pas edhe Messin.

Robert Lewandowski është sulmuesi më i mirë i vitit 2019 në futbollin elitar evropian.

Sulmuesi i Bayern Munich përgjatë vitit 2019 ka shënuar 54 gola në 58 ndeshje në të gjitha garat.

Këtë vit, Lewandowski ka lënë pas Lionel Messin, që ka realizuar 50 gola në 58 ndeshje, shkruan lajmi net.

Kylian Mbappe me 44 gola në 49 ndeshje.

Raheem Sterling aktualisht është në vendin e katërt me 41 gola për Manchester Cityt dhe Anglinë, dhe ai mund të shtojë këtë numër pasi në Angli ka ende ndeshje.

Siç vërehet, këtë vit shumë më pak gola ka shënuar Cristiano Ronaldo.

Komento: