Lind foshnja gjigante në Zelandë të Re, kjo është pesha e saj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Lind foshnja gjigante në Zelandë të Re, kjo është pesha e saj

19:47 | 06 Qershor 2019

Një foshnje, ndryshe nga të tjerat, ka lindur me një peshë më të madhe.

Pesha e tij mësohet të jetë gjashtë kilogramë, gjë që ka fascinuar edhe prindërit e tij, transmeton lajmi.net.

Tobias, foshnja në fjalë, është fëmija i dytë i Nicolina dhe Jamie Newcombe.

Ajo që bën më interesante ngjarjen është fakti që nëna bëri lindje natyrale. Tobias peshon sa një fëmijë 3 muajsh.

Gjendja e tij shëndetësore mësohet të jetë e rregullt.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!